W jaki sposób dobrać zestaw perkusyjny dla najmłodszych?

Twoje dziecko interesuje się grą na perkusji? To świetnie! Naukę „bębnienia” można zacząć już od najmłodszych lat. Z pewnością wybór odpowiedniego zestawu perkusyjnego dla początkujących stanowi nie lada wyzwanie dla rodziców. Bez wiedzy na temat rodzajów instrumentu, jego brzmienia, ich brzmienia, budowy, ciężko zorientować się co będzie najlepsze.  Dlatego zapraszamy do naszego sklepu Drums Center, w którym zawodowy perkusista udzieli Ci cennych wskazówek.

Zestaw perkusyjny dla początkujących – czym się wyróżnia?

Zasadnicza różnica między perkusjami dla profesjonalistów oraz perkusjami dla początkujących i średnio zaawansowanych muzyków polega na tym, że te  profesjonalne składają się jedynie z samych bębnów wykonanych z lepszego gatunku drewna.  Oddzielnie trzeba do nich dokupić  hardware, czyli statywy, mechanizmy stopy perkusyjnej, ramiona, stołki czy przedłużki lub clampy oraz talerze perkusyjne.  Zestawy dla początkujących są to natomiast gotowe zestawy bębnów oraz hardware’u, które są odpowiednio do siebie dobrane i w tworzą gotowy do grania instrument. Zestawy czasem występują nawet z wliczonymi w cenę talerzami perkusyjnymi.

Zestaw perkusyjny gotowy czy składany z elementów?

Niepodważalnym atutem gotowych zestawów perkusyjnych jest to, że w stosunkowo niskiej cenie otrzymujemy komplet instrumentów, bez konieczności dokupywania czegokolwiek. Po zakupie wystarczy rozstawić sprzęt i nasza pociecha może od razu rozpocząć naukę, bowiem w takim zestawie znajdują się bębny, talerze, niezbędne statywy oraz stołek. Natomiast indywidualnie dobrane elementy pozwolą na perfekcyjne dopasowanie wysokości i wielkości instrumentów do zasięgu rąk i nóg młodego miłośnika gry na perkusji.

Dopasuj zestaw perkusyjny do wzrostu dziecka!

Nasi klienci zaczynają przygodę z perkusją w różnym wieku. Tu nie ma ograniczeń wiekowych, a warunkiem jest chyba tylko odpowiedni wzrost, tak by móc wygodnie usiąść za zestawem. Dla dzieci w wieku 3-6 lat należy tak dobrać zestaw bębnów, aby młody adept mógł wygodnie sięgnąć do wszystkich jego elementów. Dla najmłodszych idealnym będzie zestaw z małym, 16’’ bębnem basowym, dzięki czemu tom tomy będą nisko ustawione, co z kolei ułatwi grę maluchowi.

Co dla nieco starszych nastolatków?

Dzieci w wieku 7 -12 lat z powodzeniem mogą „przesiąść się” na większe elementy. Bęben basowy 18 lub 20’’ będzie już odpowiedni, zwłaszcza, że oferuje lepsze doznania dźwiękowe, których oczekują już młodzi adepci. Klasyczna konfiguracja bębnów w tym przedziale to tomy 10″ i 12″, floor tom 14″, bęben basowy 18″ lub 20″ + werbel. To zdecydowanie najpopularniejsza konfiguracja perkusji. Oczywiście w razie potrzeby można go dowolnie rozbudować poprzez zakup różnego rodzaju dodatkowych elementów.

Dla młodzieży i dorosłych pełna dowolność

Dla nieco starszych perkusistów proponujemy pełnowymiarowe zestawy z bębnem basowym 22”, w tzw. konfiguracji „Rock” lub 20” w konfiguracji „Fusion”. Jeśli muzyk jest zwolennikiem mocniejszego grania, pierwsza z nich zapewni więcej dołu i energii z bębna basowego i floor toma. Większe rozmiary dostarczają więcej tak zwanego „kopniaka”, co w głośnym graniu będzie zaletą. Natomiast Fusion lepiej sprawdzi się w łagodniejszym brzmieniu, np. w wysokim, jazzowym stroju, a w stylistyce pop zapewni ładne, harmonijne współbrzmienie tomów i 14 calowego floor toma.

Nadal masz wątpliwości co do wyboru zestawu perkusyjnego? Masz dodatkowe pytania? Chętnie doradzimy w doborze najodpowiedniejszego sprzętu. Wystarczy do nas napisać lub zadzwonić.