Sklep perkusyjny przedstawia instrumenty perkusyjne

Perkusja to zespół pojedynczych instrumentów perkusyjnych, bębnów i osprzętu, które w całości tworzą zestaw perkusyjny (ang. drumset, drumkit).Finalnie instrumenty perkusyjne podzielone zostały na mnóstwo podgrup. Jedną z nich jest zestaw perkusyjny lub inaczej perkusja, w skład której wchodzą: bęben basowy, werbel, tom tomy, kotły, talerze, statywy. Sklep perkusyjny Cezary Drums w Rzeszowie posiada wszystkie te elementy w swojej ofercie.

Sklep perkusyjny Cezary Drums poleca wysokiej jakości instrumenty

Mając na uwadze wyjątkowość instrumentów perkusyjnych oraz osób na nich grających, w sprzedaży posiadamy produkty tylko renomowanych firm. W dodatku w bardzo konkurencyjnych cenach. Służymy fachową poradą przy ich wyborze, wychodząc naprzeciw indywidualnym wymaganiom zawodowych muzyków, a także pasjonatów perkusyjnych. Dostępne akcesoria perkusyjne również spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Instrumenty perkusyjne to tylko perkusja?

Instrumenty perkusyjne dzielimy na 3 kategorie:

  • o napiętej skórze uderzanej pałeczkami lub palcami (bębny, kotły, tamburyn),
  • wzajemnie o siebie pocierane lub uderzane (grzechotki, trójkąty, talerze, kastaniety czy grzechotki marakasy) – są to instrumenty niemelodyczne,
  • płytkach metalowych lub drewnianych uderzanych pałeczkami (wibrafon, ksylofon, marimba) – są to instrumenty melodyczne.

Jaka jest główna różnica pomiędzy instrumentami melodycznymi oraz niemelodycznymi? Przede wszystkim taka, że za pomocą instrumentów melodycznych można zagrać różne dźwięki oraz konkretną melodię.  Natomiast w przypadku instrumentów niemelodycznych można wykonywać jedynie rytmy i wybijać takt.

Kompleksowe usługi – od sprzedaży po naukę

Jako doświadczony muzyk, który na stałe współpracuje z Filharmonią Podkarpacką, organizuję szkolenia, warsztaty oraz konsultacje dla osób chcących doskonalić swój warsztat. Ucząc w szkole muzycznej, chciałbym zaszczepić w dzieciach pasję do świata muzyki. Chętnie także doradzę w wyborze odpowiedniego instrumentu, biorąc pod uwagę stopień umiejętności i etap rozwoju kariery muzycznej.

Jaki instrument wybrać?

Wszystko zależy od tego, na jakim jesteś etapie i czy granie jest dla Ciebie pasją, czy drogą zawodową. A także od tego, czy jesteś na początku drogi, czy masz już pewne umiejętności. W każdym przypadku sklep perkusyjny będzie odpowiednim miejscem, aby wybrać najodpowiedniejszy sprzęt. Profesjonalne doradztwo, duży wybór instrumentów i konkurencyjne ceny to atuty zakupów zrobionych u nas! Nie zastanawiaj się dłużej. Przyjdź do naszego sklepu stacjonarnego lub odwiedź online. Zapraszamy!