Perkusja akustyczna czy elektroniczna? Sklep perkusyjny wyjaśnia różnicę

Potęp technologiczny  w XX wieku, dał znać o sobie także w muzyce. Spora część instrumentów, dotąd akustycznych, zyskała swoje odpowiedniki w wersji wspomaganej prądem, czyli elektronicznej. Podobnie stało się z perkusją, której elektroniczne wersje zaczęły się pojawiać na scenach muzycznych już w latach 70 ubiegłego wieku. Jakie są różnice między nimi? Które mają więcej zwolenników? Sklep perkusyjny wyjaśnia.

Sklep perkusyjny przedstawia zalety perkusji elektronicznej

Centralną część perkusji elektronicznej stanowią pady. To one są tym elementem, w który uderza się pałkami perkusyjnymi. Elementem równie ważnym jest moduł brzmieniowy odpowiedzialny za brzmienie poszczególnych padów. Im jest on wyższej klasy, tym więcej istnieje możliwości uzyskania barwy dźwięku. Czym charakteryzuje się zestaw elektroniczny? Jest on przede wszystkim mniejszy, więc może być ustawiony na niewielkiej powierzchni. Przez swoje nieduże gabaryty i mniejszą wagę jest także łatwiejszy w transporcie.

Jedno urządzenie – setki możliwości

Moduł brzmieniowy, który jest sercem zestawu elektronicznego, odpowiada za brzmienie danego elementu. W module znajduje się cała ich biblioteka, którą można na bieżąco rozbudowywać. Moduł posiada również funkcje nagrywania, metronom, a także możliwość odtworzenia podkładu muzycznego.

Tonowanie dźwięków

Dzięki temu, że jest to sprzęt elektroniczny, poziom głośności jest regulowany. Ma to istotne znaczenie przede wszystkim dla osób mieszkających w budownictwie wielorodzinnym i które chcą ćwiczyć nie przeszkadzając innym. Na elektronicznej perkusji można grać bardzo głośno przy użyciu wzmacniacza lub  – po założeniu słuchawek – stać się niesłyszalnym dla otoczenia.

A jakie atuty posiada perkusja akustyczna?

Sklep perkusyjny posiada więcej klientów, którzy są zainteresowani akustycznymi zestawami perkusyjnymi. Dlaczego? Większość perkusistów nie wyobraża sobie aby mogła na stałe przesiąść się na instrument cyfrowy, pomimo jego wielu udogodnień. Instrumenty akustyczne mają coś, czego żadna technologia cyfrowa nie będzie wstanie w pełni zastąpić.. mają duszę. Nad instrumentem akustycznym muzyk ma pełną władzę pod względem dynamicznym i interpretacyjnym. Tylko na takim instrumencie perkusista jest wstanie w pełni przekazać swoją ekspresję w grze, dlatego uważa się, że naukę gry powinno się rozpocząć na zestawie akustycznym

Który zestaw wybrać w sklepie perkusyjnym?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który instrument jest lepszy. Oba mają swoje plusy i minusy. Oba znajdą zastosowanie w różnych sytuacjach, ponadto coraz więcej perkusistów eksperymentuje z brzmieniem urozmaicając swoje zestawy o elektroniczne elementy.

Głośność zestawu akustycznego nie powinna stanowić przeszkody, ponieważ w naszym sklepie perkusyjnym możesz zakupić nakładki gumowe oraz żelki wyciszające, które zdecydowanie wygłuszają dźwięk.

Zapraszamy do naszego sklepu w Rzeszowie, przy ul. Jagiellońska 35. Dobierzemy sprzęt najbardziej odpowiedni dla Ciebie!