Jak wybrać zestaw perkusyjny dla początkujących?

Każdy muzyk, zarówno tez początkujący, jak i doświadczony, zdaje sobie, że odpowiedni sprzęt ma fundamentalne znaczenie. Właściwie dobrane instrumenty to podstawa do rozwijania pasji i doskonalenia umiejętności. Dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą samodzielnie skompletować wszystkich części, sklep Cezary Drums przygotował coś specjalnego. Zdecydowanym ułatwieniem dla kupującego jest zestaw perkusyjny, który łączy wszystkie niezbędne elementy. Jaki będzie więc odpowiedni? Zdradzamy szczegóły w poniższym artykule.

Kompletny zestaw perkusyjny

Jako początkujący perkusiści, przed przystąpieniem do ćwiczeń, musimy zaczerpnąć trochę wiedzy o poszczególnych instrumentach. W podstawowym zestawie zwykle znajduje się:

  • para talerzy, czyli hit-hat, których brzmienie zależy od odległości blach,
  • talerze typu crash charakteryzujące się wyrazistym, głośnym brzmieniem, wykorzystywane do zaakcentowania odpowiednich momentów podczas gry,
  • służące głównie do podkreślania rytmu talerze ride,
  • werbel, czyli niewielki bęben wyposażony w sprężyny, jeden z najważniejszych elementów perkusji,
  • mniejsze, wiszące bębny – tomy – używane przede wszystkim przy przejściach w utworach,
  • zazwyczaj stojący na ziemi bęben floor tom o niższych dźwiękach,
  • centrala, czyli bęben basowy służący do wyznaczania rytmu, z którego dźwięki wydobywa się mechanizmem nożnym.

Jak ważny jest hardware?

Poznaliśmy już główne składowe perkusji, jednak to nie jedyne jej elementy, o których warto wspomnieć. W konstrukcji całego zestawu perkusyjnego stelaże wydają się niezbyt istotne. Hardware pełni jednak tak ważną funkcję, że od jego cech zależy komfort gry i stabilność poszczególnych instrumentów. Dla przykładu, talerze hit-hat wymagają bardzo specyficznego statywu, by działały prawidłowo. Profesjonalne zestawy umożliwiają regulację kątów nachylenia oraz wysokości. Równie ważna jest jakość wykorzystanych materiałów, dlatego w ofercie sklepu Cezary Drums znajdziecie chromowany osprzęt, które cechuje się zwiększoną odpornością na zniszczenia.

Zestaw perkusyjny dopasowany od A do Z

Omówiliśmy już najważniejsze elementy, z których składa się zestaw perkusyjny. To one decydują o brzmieniu oraz pozwalają stworzyć wyjątkowe kombinacje dźwięków. Perkusista do gry potrzebuje nie tylko talerzy i bębnów, ale także wygodnego krzesła. Odpowiedni stołek zwiększa komfort, gwarantując właściwą pozycję. Nie chcemy przecież cierpieć na uciążliwy ból pleców, prawda? Dodatkową zaletą jest możliwość regulacji wysokości, która pozwala na idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb muzyka.

Zestaw perkusyjny, który robi wrażenie

Omawiając zestaw perkusyjny, nie można też nie wspomnieć o imponującym designie i wykończeniu. W dodatku, produkty zazwyczaj dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. Sklep Cezary Drums oferuje nie tylko polecane przez specjalistów zestawy, ale też pomoc w rozstawieniu instrumentów i ich nastrojeniu. Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką, mogą również liczyć na profesjonalne doradztwo.