Czym są przeszkadzajki? Sklep perkusyjny posiada ich wiele

Jak wiadomo instrumenty muzyczne, można podzielić na wiele różnych rodzajów. Jedne z nich wykorzystuje się na przykład do tworzenia melodii, a drugie do tworzenia profesjonalnego podkładu perkusyjnego. Część z nich jest jednak trudna do skategoryzowania. Doskonałym przykładem są popularne przeszkadzajki, do których zalicza się nie tylko instrumenty perkusyjne, ale też melodyjne. Sklep perkusyjny Cezary Drums przedstawia…

Po co są przeszkadzajki?

W muzyce bardzo ważną rolę odgrywa rytm, który narzuca tempo melodii. Perkusja jest podstawowym punktem w każdej piosence i to do niej dostosowują się pozostałe instrumenty. Rozkład poszczególnych akcentów może być podkreślany za pomocą przeszkadzajek. Dobry sklep perkusyjny jest wyposażony w większość profesjonalnych przeszkadzajek, które będą bardzo ciekawym dodatkiem do melodii.

Szeroki i różnorodny wybór

Z pewnością dużą ich zaletą jest fakt, że są dostępne w wielu wersjach i odmianach, dzięki temu każdy znajdzie to czego potrzebuje. Bez odpowiedniego rytmu trudno jest stworzyć melodię, która zapadnie w pamięć. Przeszkadzajki zdecydowanie pomogą osiągnąć ten cel.

Rodzaje przeszkadzajek

Claves

Clavesy to idiofony pochodzenia afrykańskiego, które produkują dźwięk wskutek przeciwuderzenia. Popularność zdobyły na Kubie i do dziś są bardzo popularnym instrumentem w muzyce kubańaskiej, która akompaniuje takim tańcom jak rumba czy salsa.

Przeszkadzajki te przeważnie wykonane z drewna, choć bywają też wykonane z włókna szklanego lub tworzywa sztucznego. Docenia się je zwłaszcza podczas grupowego jammowania. Doskonale akcentują rytm, dzięki przenikliwemu, ciepłemu brzmieniu, który jest niemal pozbawiony rezonansu.

Shakery i marakasy

Do perkusjonaliów rytmicznych można jeszcze zakwalifikować wszelkie shakery, których brzmienie może być przez nas kontrolowane, do pewnego stopnia. Zasada sziałania shakerów i marakasów jest taka sama, z tą różnicą, że shakery nie posiadają rączki i są podłużne.

Eggshaker

Rzadziej nazywany „Chiken Shake”, kształtem przypomina kurze jajko. Eggshakery najczęściej wykonuje się z plastiku i w ¼ są wypełnione sypkim surowcem, jak np. ryż. Działają analogicznie jak shakery i marakasy. Wstrząsy wydobywają z przeszkadzajki szumiące, delikatne i przyjemne brzmienie.

Cabasa

Cabasa podobnie jak clavesy wywodzi się z Afryki, gdzie pierwotnie wykonywało się ją z owocni. Oplatana metalowymi drucikami i wypełniona paciorkami lub muszelkami. Ten rodzaj przeszkadzajki zyskał popularność w Brazylii i jest to instrument często obecny w muzyce latynoskiej. Dzięki koralikom wykonanym ze specjalnego tworzywa wprawiony w ruch instrument delikatnie szumi i wzbogaca tło muzyczne.

Przeszkadzajki w sklepie Cezary Drums

Jeśli poszukujesz przeszkadzajki zwróć się do nas. Jesteśmy sklepem perkusyjnym z największym wyborem bębnów i perkusjonali w Rzeszowie. W naszym asortymencie znajdziesz nie tylko wyżej wymienione przeszkadzajki, ale też wiele innych. Jeżeli chcesz urozmaicić swoją grę powinieneś zastanowić się nad przeszkadzajkami. Na pewno nadadzą Twojej grze charakteru!